Стилски трикови на 58 годишната модна блогерка Кармен

10 февруари 2023

Кармен Гимено е една од оние жени кои излегуваат од рамката на конвенционалното и сигурното.

Со своите 58 години, шпанската уметница, не се плаши да игра малку поинаку со модата и гордо да го носи секое свое парче облека пркосејќи им на стереотипите.

Можеби искуството си го прави своето или пак моќната индивидуалност, но едно е сигурно, Кармен ни покажува дека годините се само бројка.

Блогерката има голем број на следбеници на социјалните мрежи кои едноставно уживаат во нејзините колоритни комбинации.

Она што Кармен го прави совршено е комбинирањето на три бои одеднаш. На нејзиниот профил можат да се забележат шарени, тренди, но и безвременски модни изданија.

Издвојуваме неколку од нив.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)

Објавено:
10 февруари 2023
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.967 пати
Тагови: 
модна блогерка