Во креација на „Диор“ и Моника Белучи пристигна во Венеција

30 август 2019

Во Венеција до седми септември ќе се одржува 76. издание на фестивалот. Досега пристигнаа голем број познати ѕвезди, а меѓу нив од денеска е и Моника Белучи.

@monicabellucciofficiel

Италијанската актерка денеска ги поздрави медиумите и присутните, а се појави во црн лежерен фустан. Креацијата е со потпис на „Диор“. Здолништето е широко, во горниот дел има длабоко V-деколте, а струкот е истакнат со ремен со почетните букви на брендот.

@hollywoodreporternews

Белучи го искомбинира со црни сандали на висока потпетица и платформа од Лубутан, кои и инаку ги преферира најчесто.

Со златниот прстен и црните очила за сонце е заокружен стајлингот.

@hollywoodreporternews

@hollywoodreporternews

Како и многупати до сега, Моника се појави со природен изглед, без претерана шминка, покажувајќи ги брчките и природната убавина со гордост и навистина изгледа прекрасно!

Објавено:
30 август 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
1.337 пати