Згодна или слаба - Северина ја споредија со Анџелина Џоли

21 август 2019

Без оглед дали ви се допаѓа музиката што ја пее или не, Северина отсекогаш важела за една од најдотераните, но и најубавите жени на Балканот.

Годинава го прослави 47.роденден, а со фотографиите што ги пласира на социјалните мрежи, покажува дека е во одлична форма.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina Kojic (@severina) onAug 12, 2019 at 2:40am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina Kojic (@severina) onJul 16, 2019 at 12:49am PDT

 „Изгледаш како тинејџерка“, „Изгледаш 20 години помладо“, „Твоите стомачни се домашна задача“, се само дел од коментарите кои ги предизвикаа нејзините последни фотографии во бикини.

Сепак, од друга страна, голем број од коментарите се однесуваат и на тоа дека изгледа премногу слабо.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina Kojic (@severina) onDec 29, 2018 at 12:20am PST

Ја споредуваат со Анџелина Џоли, па дури и даваат дијагнози - „Чиста анорексија“, „Не е анорексија, но психосоматско пореметување сигурно“, „Порано беше жена со облини, дај врати се“ се дел од коментарите.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina Kojic (@severina) onJan 10, 2019 at 10:05am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

#volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) onSep 6, 2018 at 9:14am PDT

Во една пригода пејачката изјави дека јаде сè и не се лиши од храна, како и дека нејзиното тело е резултат од долгогодишно вежбање, но и трчање по синот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina Kojic (@severina) onMay 3, 2019 at 1:21am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina Kojic (@severina) onJun 8, 2019 at 6:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina Kojic (@severina) onMar 4, 2019 at 10:16am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Severina Kojic (@severina) onApr 29, 2019 at 9:52am PDT

 

 

 

Објавено:
21 август 2019
Категорија: 
Sweet 40+
Прочитано:
4.101 пати