Жизел Бундшен подобра од било кога во пролетната кампања на Балман

21 февруари 2024

Ќе се согласиме сите дека Жизел Бундшен изгледа подобро од било кога во новата кампања на Балман за колекцијата пролет/лето 2024-та.

Печатот што го остави во моделингот уште со своето прво појавување е еднакво свеж и ден денес, токму како што е и самата колекција со потпис на уметничкиот директор Оливие Рустенг.

Новата колекција е ода на безвременскиот стил на Пјер Балман којшто ја основаше француската модна куќа во 1945-та со цел да даде форма на поствоениот стил.

Бразилската убавица има неверојатна моќ да ја заведе камерата и да ја пренесе својата самоувереност со говорот на телото.

Нејзиниот безвременски шарм совршено се совпаѓа со колоритната пролетна колекција која ја слави љубовта, радоста и убавината.

Жизел на фотографиите ја гледаме во креации на Балман налик на дизајните од 80-те, украсени со цветови, интересни форми и нагласени рамена.

Фото: Instagram

Објавено:
21 февруари 2024
Категорија: 
Sweet 40+