10 модели на фустани што секоја жена би требало да ги има

30 март 2016

Без оглед дали се работи за класичен модел, бохо или пак некој асиметричен фустан и оваа сезона ваквите парчиња дефинитивно ќе бидат најпосакувани.

Иако многумина цветниот принт веќе го сметаат за здодевен, малиот цветен фустан е нешто што секогаш мора да го имате во вашиот плакар, пишува journal.hr.

Веќе знаете дека добриот црн фустан секогаш е must have, а оваа пролет подеднакво посакуван и стилски е и фустанот од превртена кожа со едноставен и прав крој.

Кога сме кај must have парчињата, моделот на бохо фустанче е нешто што е задолжително оваа сезона, без разлика дали ќе го носите во секојдневните прилики или пак на долгите прошетки на плажа.

Она со што можете да експериментирате оваа сезона е класичните фустани со прав крој во свежи бои, а секако и пругите се подеднакво посакувани.

Доколку сакате да смените нешто во вашиот стил, фустаните со карнери во бела и светло сина боја се вистинско освежување што на сите ни е потребно!

-Бохо фустан

-Мал црн фустан

-Цветен фустан

-Фустан со голи рамена

-Едноставен, бел фустан

 -Лежерен и долг фустан

-Фустан со металик сјај

-Фустан од превртена кожа

-Фустан од тантела

-Тексас фустан

Објавено:
30 март 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.236 пати