10 модели на „камел“ капути – ненадминлива зимска класика

21 ноември 2023

Ненадминлива зимска класика што нуди безброј опции за комбинирање – доволна причина за „камел" капутите да се додадат на листата омилени и есенцијални зимски парчиња.

Неутралната естетика е нивната предност, поради што лесно може да се адаптираат во сечиј имиџ и за различна пригода – од деловни до свечени.

Последниве неколу сезони, во модниот фокус се предимензионираните модели што може лесно да ги комбинирате во слоевити аутфити, во спој со дебели плетени џемпери или сако што комотно може да го облечете под капутот.

Нашиот топ 10 избор во продолжение.

 

Објавено:
21 ноември 2023
Категорија: 
Тренд