10 трендови што мора да ги заборавите ова лето!

9 јули 2014

Голем дел од нашата инспирација дефинитивно се раѓа од трендовите што постојано ги промовираат светските ѕвезди во однос на шминката и фризурата.

Благодарение на нивните смели и храбри стајлинзи, многу често, сѐ повеќе девојки се одлучуваат да експериментираат со одредени работи на кои многу често сами и не би се сетиле.

Но, постојат и такви трендови на кои, иако сме воодушевени, дефинитивно треба да заборавиме откако ќе помине одреден период.

Во продолжение, погледнете неколку фотографии од трендови за кои ве советуваме да ги заборавите ова лето, но и такви на кои треба да им посакате огромно добредојде.

Ова лето заборавете на омбре косата Ова лето заборавете на омбре косата...

Наместо тоа, направете си светли прамени. Наместо тоа, направете си светли прамени.

Заборавете на ноктите со типсови... Заборавете на ноктите со типсови...

Наместо тоа, ставете си африкански принт. Наместо тоа, ставете си африкански принт.

Никако не ставајте панделка во косата... Никако не ставајте панделка во косата...

Луксузното венче во свежи бои е се што ви е потребно! Луксузното венче во свежи бои е се што ви е потребно!

Заборавете го карминот за усни во бебешко розова боја... Заборавете го карминот за усни во бебешко розова боја...

Купете си интензивен, темно розов! Купете си интензивен, темно розов!

Не правете повеќе тетоважи од внатрешната страна на рацете... Не правете повеќе тетоважи од внатрешната страна на рацете...

Сега, бидете похрабри и направете си една на надворешната. Сега, бидете похрабри и направете си една на надворешната.

Заборавете на високите пунџи... Заборавете на високите пунџи...

Носете турбани и марами! Носете турбани и марами!

Откажете се од ноктите со остри шпицови... Откажете се од ноктите со остри шпицови...

Ова лето, пробајте посмирени варијанти! Ова лето, пробајте посмирени варијанти!

Заборавете на индиските модни додатоци... Заборавете на индиските модни додатоци...

Наместо нив, набавете си една целосна обетка со интересен дизајн! Наместо нив, набавете си една целосна обетка со интересен дизајн!

Не претерувајте со темната пудра... Не претерувајте со темната пудра...

Ова лето, природниот изглед е најпосакуваното нешто Ова лето, природниот изглед е најпосакуваното нешто

Откажете се од правата, строго пеглана коса... Откажете се од правата, строго пеглана коса...

Уживајте во несредените и прекршени бранови. Уживајте во несредените и прекршени бранови.

Објавено:
9 јули 2014
Категорија: 
Тренд