10 зимски комбинации на Оливија Палермо за чиста 10-ка

18 јануари 2023

Една од омилените модни блогерки и деловни жени, Оливија Палермо, важи за вечна стилска инспирација за сите кои почитуваат живост, приказна, па дури и еклектика во начинот на интерпретирање на облеката.

Затоа, нејзиниот профил на Инстаграм е честа дестинација за модните авантуристи.

Оваа зима донесе богат интензитет на бои, принтови и текстури во нејзиниот имиџ, заедно со микс од парчиња потпишани од луксузни (Алберта Ферети, Џамбатиста Вали, Ели Сааб) и комерцијални брендови. Впрочем тој микс на ексклузивна мода со „high street" брендови, низ годините стана карактеристика за стилот на Палермо.

Она што сигурно ќе ви го привлече вниманието кога ќе го отворите нејзиниот Инстаграм профил, е тиркизно синиот „teddy bear" капут, спортскиот кариран комплет, како и неколкуте комбинации финиширани со елегантниот црн, макси капут со златни копчиња.

Бирајте фаворит!

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (@oliviapalermo)

Објавено:
18 јануари 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
806 пати