15 причини зошто ви треба шал во боја

20 ноември 2023

Шалот едноставно не можеме да го заобиколиме кога температурите ќе паднат.

Овој практичен додаток освен тоа што не грее, може да биде и делчето што недостасува за да добиеме полн моден погодок.

За малку да ја освежиме и разиграме облеката, која најчесто е во наутрални нијанси, предложуваме шал во боја.

Добра вест е што ги има во секоја нијанса, од двобојни дезени па се до ултра шарени.

Оние кои се држат до својата минималистичка естетика, доволно е да одберат еднобојна или двобојна варијанта на шал, додека за другите на располагање стои целата палета.

Со шалот секогаш ќе го имате практичниот момент, но и делот на аксесоар кој недостасува за комплетирање на аутфитот.

Во продолжение 15 фото -причини зошто ви треба шал во боја.

Фото: Pinterest

Објавено:
20 ноември 2023
Категорија: 
Тренд