15 ужасни модни трендови од почетокот на 2000 што не би сакале да се вратат...

20 мај 2020

Секоја декада си носи свои трендови. Некои остануваат запаметени како добри, а за некои времето покажува дека биле ужасни.

Ние овој пат се навраќаме кон почетокот на новиот милениум. Често знае да се слушне коментар дека 80-тите ја имаат најлошата мода. Тоа за жените не е вистина, бидејќи од оваа декада и денес црпиме инспирација. За машката мода, па можеби и би можеле да се согласиме.

Но, ако треба да избереме топ три декади во кои жените се облекувале ужасно, првото место би го имал почетокот на 2000-тата. Во продолжение ќе видите ретроспектива на трендови кои тогаш беа ултра популарни, но 20 години подоцна, не би сакале никогаш веќе да се вратат бидејќи се без концепт и не ѝ прават никаква услуга на женската фигура. 

А ако не се сеќавате или можеби мислите дека претеруваме, уврете се и самите од фотографиите што следат:

 

Капри панталони

 

Нијансирани фармерки

 

Триаголник-топ

 

Фармерки со низок струк

 

Тренерки или панталони со порака на задникот

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Juicy Couture (@juicycouture) onDec 20, 2019 at 3:47pm PST

 

Изразено шатирана коса, посебно кај мажи

 

Крената крагна на поло - маици

 

Нијансирани очила за сонце

 

 Ова.

 

Џинс на џинс на Бритни Спирс и Џастин Тимберлејк начин

 

Стегачи од вештачка коса

 


Вратоврска врз што личи и не личи

 

Фустан и фармерки

 

Тренерки и високи потпетици

 

Изразени прамени и нијансирана коса

 

 

Објавено:
20 мај 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
6.249 пати