20 одлични идеи: Како да се дотераме за на работа оваа зима

7 декември 2021

Деловниот изглед во зима најчесто подразбира облека во слоеви која истовремено треба да биде функционална, да одговара на вашите естетски преференции, но и да е соодветна на вашата работна позиција, особено доколку на работното место има пропишан dress code.

Можеби сето ова делува како секојдневен предизвик, но доколку се повикате на неколку основни трикови при комбинирањето на деловните аутфити, верувајте дека прашањето: што да облечам за на работа? лесно ќе биде решено.

Предноста во зима е тоа што слоевитото облекување дозволува да „си играте" со комбинациите со исти парчиња облека. Па само мал детаљ или поинаков начин на спојување на парчињата, ќе значат и сосема поразлична комбинација.

Базичните парчиња се секогаш во игра, па белата кошула, панталоните и здолништата со висок струк и блејзерот, имајте ги секогаш во вашата замисла кога ги правите деловните комбинации.

Откако ќе ги споите основните парчиња, понатаму стилизирајте го аутфитот со следниот слој облека што всушност го дава главниот визуелен печат, па тука може да размислувате и за елегантни модни додатоци, акцентирање со бои или детали што говорат за вашиот личен стил.

Дополнително, модните трендови последните неколку години се во прилог токму на деловната естетика, па широкиот избор на деловни парчиња во различен стилски фазон, може да ви биде дополнителна мотивација.

Како предлог побаравме 20 одлично стилизирани деловни комбинации инспирирани од дамите на Инстаграм чиј деловен имиџ ни се допаѓа.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Milena Karl (@milena.karl)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Milena Karl (@milena.karl)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NADIA ANYA (@nadiaanya__)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NADIA ANYA (@nadiaanya__)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nazife Özcan (@nazifeeozcan)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nazife Özcan (@nazifeeozcan)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ANINE BING (@aninebing)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ANINE BING (@aninebing)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Aθena (@athena.ntinou)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Aθena (@athena.ntinou)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Femme Fatale (@onparledemode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Femme Fatale (@onparledemode)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Femme Fatale (@onparledemode)

Објавено:
7 декември 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
16.495 пати