20 парчиња што потврдуваат дека портокаловата боја е новата црна!

9 јуни 2014

Дека портокаловата е новата црна за оваа сезона веќе ни докажаа големиот број трендсетерки што постојано одбираат парчиња во оваа неверојатно свежа и модерна боја.

Девојките од хит серијата „Orange is the new black“ повторно се вратија на екраните и некако не убедија дека оваа боја е вистинскиот избор за оваа сезона.

Наш фаворит за сезонава се портокаловите фустани кои што обожаваме да ги комбинираме со јаки бои за фасцинантен колор блок ефект!

Доколку деновиве сте расположени за шопинг, она без што не треба да се вратите дома е дефинитивно некое парче во портокалова боја, па дури и летни сандали!

Во продолжение во галеријата, издвоивме околу 20 – тина парчиња во портокалова боја кои што можат да ви послужат како вистинска инспирација за пролетен шопинг.

Објавено:
9 јуни 2014
Категорија: 
Тренд