28 секојдневни комбинации за февруари

1 февруари 2021

Новиот месец започна, а тоа значи и нова доза инспирација за следните 28 дена.

Ако прогнозата биде точна, ќе имаме топол и сончев месец, а тоа значи подобро расположение и фини модни комбинации.

Ние во продолжение одбравме 28 предлози кои можат да ви послужат како идеја за деловен или секојдневен стил.

Секако, вие можете да ги надградите комбинациите и да ги прилагодите на својот моден израз и временските услови.

џинс + плетена блуз

 

кошула фустан + блузон + чизми

 

 џинс + плетена ролка + капут+ патики

 

панталони + џемпер + капут + шешир

 

фармерки + тексасна кошула + капут

 

плетен фустан + капут + високи чизми

 

кошула фустан+миди капут + високи чизми

 

кожено здолниште + ролка + кожна јакна со крзнени детали

 

плетен фустан + тантела + чизми

 

кошула фустан + кардиган + чизми

 

миди здолниште од сомот + краток џемпер + чизми

 

елегантен миди фустан + чевли

 

панталони + ролка + пелерина

 

миди фустан + долг капут

 кошула со панделка + панталони со ѕвонести ногавици

 

волуменозен капут + ролка + хеланкки

 

миди карирано здолниште со копчиња + ролка

 

здолниште со џебови + долг капут + високи чизми

 

макси здолниште со принт + ролка

 

Кардиган со бисери + панталони со висок струк

 

карирано одело + маица со принт

 

џинс + блузон + волуменозна монтка

 

црно одело + блуза

 

хеланки + блузон + кратка јакна

 

карирано здолниште + ролка

 

 сомотски панталони + ролка + капут

 

хеланки + џемпер + капут + волуменозен шал

 

тренерки + патики + волуменозен шал

Објавено:
1 февруари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
11.815 пати