30 атрактивни целосно бели комбинации од летната улична мода

8 јули 2020

Ако сакате да играте на сигурна карта и да постигнете ефект на беспрекорна летна елеганција, тогаш целосно белите комбинации се една од најуспешните опции.

За време на летната сезона, овие монохроматски аутфити речиси без исклучок се меѓу најпопуларните од повеќе причини: како поради безвременската естетика и класика, така и од рационален аспект.
Заедно со ваквата естетика доаѓа и пријатното и чувството на удобност, па веројатно ова е успешната формула за еден компактен, стилски летен изглед што може да најде примена во сечиј стил.

Бидејќи секоја сезона, целосно белите комбинации се атракција во светот на уличната мода, издвоивме 30 актуелни предлози.

Фото: Пинтерест

 

 

Објавено:
8 јули 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.448 пати