30 колоритни комбинации за секој ден од јуни

27 мај 2023

Пред нас е јуни, месецот кој ни го носи летото календарски и естетски. Месец богат со многу боја, па токму таква е и неговата мода – колоритна.

Свежи и вибрантни тонови и дезени, го обојуваат летниот моден пејсаж на јуни, а со тоа добиваме и една исклучително атрактивна улична мода во која владее слободата, индивидуалноста и женственоста.
Силни бои, апстрактни принтови, кратки топови и кратки здолништа, свилени кошули, ленени макси фустани, пердуви, исечоци, отворени сандали и плетени чанти – токму поради ова ја обожуваме модата во лето.

30 предлог колоритни комбинации за секој ден од месецот што ни следува.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
27 мај 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.278 пати