30 омилени зимски џемпери

15 ноември 2019

Топла и удобна зима не поминува без омилениот џемпер. Ова парче е секогаш во најтесниот избор на фаворити кога е зимската сезона во прашање, а особено ако се земат во предвид големиот избор на модели.

Зимава акцентот е на плетените џемпери во предимензонирани кроеви што може да се носат и како џемпер-фустан или да се комбинираат во слоевити целини.

Актуелни се и џемперите во пруги, оние со колор-блок дезени, како и моделите со украсни детали како пердуви, реси или брошеви.

Нам особено вниманието ни го привлекуваат комбинациите од уличната мода, што секогаш вклучуваат иновативни начин на комбинирање.

Затоа инспирација побаравме токму во актуелните изданија од уличната мода, со 30 интересни модели на тренди џемпери.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
15 ноември 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.216 пати