30 пролетни комбинации со омилената џинс јакна

19 март 2019

Ја отворивме сезоната на омилените џинс јакни. Бидејќи се работи за безвременско парче со култен моден статус и е присутно речиси во сечиј гардеробер, никогаш не е на одмет идеја плус како да го комбинирате.

Оваа пролет џинс јакната ќе ја споиме со актуелните трендовски парчиња како шарените здолништа, панталоните со висок струк, лелеавите фустани на прерамки...

Универзалниот карактер на џинс јакната ни дозволува да ја комбинираме и во спортски и секојдневни, но и во пософистицирани изданија со елегантни и женствени парчиња за некоја посебна пригода.

Комбинацијата џинс со џинс никогаш не губи од својата актуелност, па секогаш може да ја имате во предвид кога немате идеја што да облечете.

Фото: Пинтерест

Објавено:
19 март 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.142 пати