31 есенска комбинација за секој ден од октомври

1 октомври 2021

Октомври - месецот на пожолтени лисја, дожд, но и сончеви денови, месец на кафени и портокалови ноти... Без разлика на временските услови, расположението секогаш можеме да го подобриме со облеката што ја носиме.

Ние на стартот на новиот месец повторно ве инспирираме. Одбравме 31 комбинација која обединува различни стилови, бои, а може да ви послужи како предлог како да ги комбинирате парчињата облека што веќе ги поседувате и што се во тренд.

Почнуваме:

Панталони со висок струк + ремен+ кратка јакна со принт

 

 Панталони од букле или друг подебел материјал + кошула + кожена јакна

 

 Комбинезон + ролка + чизми

 

Одело со дворедно закопчувње + ролка + мантил

 

Фустан со широк крој + качулка + високи чизми + шешир

 

Ролка + кариан миди фустан 

 

Здолниште со копчиња + блуза + чизми

 

Панталони + кариран долг блејзер + мантил во интензивна боја

 

Широки килоти панталони+долг мантил + чизми 

 

Плетен комплет + волуменозен шал+ патики

 

Фармерки ѕвонарки + кошула + палто + чевли во боја

 

Плетен фустан + мантил/тенок капут

 

Плисирано здолниште + ролка + плетен мантил

 

Бел џинс + плетена блуза во пастелна нијанса + шешир

 

Фустан со ролка + пелерина / фустан + јакна од велур + чизми

 


Џинс + бела класична кошула + краток кардиган

 

Блејзер + панталони + кошула во различни принтови

 

Кожен кошула фустан + качкет + чизми

 

Панталони со џебови + ролка + кратка кожена јакна

 

Кожени панталони + кошула + џемпер со украси

 

Свилено здолниште или слип фустан + џемпер во истата боја

 

Широки панталони или џинс со принт + дуксер со качулка

 

Миди здолниште со различна текстура + краток џемпер

 


Кариран фустан + мантил + чизми

 

Сребрени панталони со висок струк + брендирана поло маичка

 

Миди здолниште + ролка + кратко палто + рамни обувки

 

 

Кариран кошула-фустан + чизми до глужд

 

 Бел џинс + блејзер во минт нијанса + ремен

 

Карирано здолниште + блуза + кратка монтка

 

Џинс + бела нежна кошула + елек со нагласени раменици

 

Плисиран долг кафтан фустан

Објавено:
1 октомври 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
17.150 пати