31 комбинација која секој ден од август ќе ви го направи стилска разгледница

31 јули 2023

Август е за лелеави фустани, транспарентни ткаенини, романтични дезени и лежерни кроеви.

Август е и за песочни нијанси и за сончеви тонови.

Модата во август има некој посебен шарм доловен преку убава и пријатна летна енергија.

Тому затоа и сме послободни во изборот на облека: од опуштени линии до мини должина, преку пастелни бои до сламени детали.

Еве го нашиот избор на 31 комбинација која секој ден од август ќе ви го направи стилска разгледница.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
31 јули 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.817 пати