31 комбинација за секој ден од март

1 март 2019

Го стартуваме март – месецот од годината кога правиме транзиција од една во друга сезона, па токму затоа од моден аспект ова е многу интересен и инспиративен месец.

Од една страна сè уште може да ги имаме во предвид слоевитите комбинации преку кои може да ја потенцираме нашата креативност, а од друга, веќе се ослободуваме од дебелата и топла облека, па акцентот го ставаме на слоеви од повеќе лесни и пријатни за носење, парчиња.

Охрабрете се да внесете колор во вашиот пролетен изглед, а во тоа ќе ви помогнат и актуелните тенденции што доаѓаат во богато шаренило од нијанси и принтови.

Неколкуте „бејзик" парчиња што сите ги имаме во плакарот, ќе ни помогнат да ја поставиме основата на секоја комбинација, како што се на пример џинсот, панталоните со висок струк, белата маичка и кошула...

Во продолжение ви предлагаме 31 комбинација, за секој ден од убавиот март.

Монохроматски минимализам

Здолниште со висок струк + бела кошула

Панталони во широк крој + принтови

Џинс + впечатливи чизми до глужд 

Бели килоти + блуза со натпис

Романтична блуза + беж салонки

Макси џемпер + џинс

Мантил + панталони со дезен

Дводелно одело + мини чанта

Шорцеви + блејзер

Костум во пепито дезен

Костум во интензивна боја

Плисирано здолниште + мото јакна

Здолниште со животински принт + плетена блуза

Килоти и сако во изразена виолетова боја

Комбинација на повеќе бои

Виолетово здолниште + блуза во розова боја

Панталони со висок струк + ролка

Романтична блуза + впечатливи обетки

Портокалово од глава до пети

Сако + маичка со апликација

Џинс + сако со кариран дезен

Блуза во риги + џинс

Здолниште + маичка со апликација

Џинс + кошула со деколте + накит

Панталони во широк крој

Џинс со ѕвонест крој + блејзер

Комбинација на интензивни бои

Предимензиониран дуксер + очила со огледален ефект

Блејзер + ремен околу струк + свилено здолниште

Елегантен кимоно фустан + чизми

 

 

Објавено:
1 март 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
5.441 пати