31 комбинација за секоја пригода во декември

1 декември 2021

Ни дојде и последниот месец од годината. Декември тропна со постудено време, но се надеваме дека ќе разбуди топли чувства кои на сите ни се потребни.

Како и досега, направивме наш избор на комбинации кои се надеваме ќе ви послужат како инспирација што од вашиот плакар да носите и на каков начин.

Декември е полн со разни активности, па ние се потрудивме да дадеме пример за секоја пригода.

Погледнете ги нашите предлози во продолжение:

 

џинс + блуза + капут + волуменозен шал + чизми до глужд

 

широко мини здолниште + волуменозен џемпер + чизми до глужд

 

бел џинс + бел џемпер + капут + чизми со текстура

 

широки панталони + ролка + кариран блејзер + шешир

 

тренерки + крзнен капут + чизми на врзување + капа

 

џинс со блага ѕвонарка + краток кардиган + беретка

 

кожено здолниште + нежна кошула + патики

 

тесно здолниште + свилена кошула

 

црни хелнаки + ролка + карирано капутче/јакна + патики 

 

црни панталони +  црно-бел џемпер со ролка

 

карирано мини здолниште + ролка + капут во истата нијанса + високи чизми

 

кожени панталони + кошула + џемпер

 

панталони + кратко палто + блуза + чизми

 

карирано здолниште со фалти + блуза + марама + високи чзими

 

панталони со висок струк + кошула + плетен елек

 

широк плетен фустан + чизмички до глужд

 

панталони или здолниште + џемпер со бисери

 

џинс + шарен џемпер

 

хелнаки + џемпер со ролка + кожена јакна + патики

 

џинс + кариран долг блејзер / краток капут + беретка

 

нежен фустан со ремен + широки ракави

 

црн џинс + кошула + плетен елек + чизми

 

фустан со точки + долг блејзер + чизми

 

карирано здолниште со висок струк + кошула + краток капут

 

плетен фустан + бел капут + чизми

 

црвен фустан со ремен + чизми и накит во боја

 

џинс + ролка + еднобоен долг блејзер + шешир

 

панталони + нежна кошула со панделка и брош + кардиган со принт 

 

фустан од кадифе во боја + широки ракави

 

светкав фустан + сребрени чизми до глужд

 

фустан од кадифе + транспарентни делови

 

 

Објавено:
1 декември 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
7.471 пати