31 летна комбинација за секој ден од август

1 август 2021

На прагот сме на нов и со оглед на температурите, исклучително жежок месец. Поведени токму од летото, топлото време и актуелните трендови, пронајдовме 31 комбинација која би можела да ви послужи како инспирација за месецов што ни претстои.

Ова се нашите предлози, а вие нурнете се во гардероберот и погледнете што од ова би можеле да го искомбинирате:

бел мини фустан со волуменозни ракави

 

комбинезон со горен дел на врзување и широки ногавици со шлиц 

 

панталони со широки ногавици + топ со голи раменици

 

широки панталони на ластик + бела маичка на прерамки

 

мини кошула фустан со карнери и волуменозни ракави

 

асиметрично здолниште со карнери + топ во иста боја

 

сатенски панталони со принт + кошула со друг принт

 

 мини памучен фустан со принт + широка тексасна јакна +папучи

 

тексасен шорц + кошула со карнери 

 

панталони со надворешни џебови + маица на прерамки кои се врзуваат во панделка

 

макси цветен фустан со гол грб и панделка

 

панталони со висок струк + маичка со тантела + марама

 

широк фустан во неонска жолта нијанса

 

миди фустан со принт и прерамки кои се врзуваат во панделка

 

шорц + кратка кошула + марама

 

бел фустан на преклоп со долги ракави

 

бели панталони + кариран топ со голи раменици + шешир

 

бело одело со длабоко деколте и ултра широки ногавици

 

плисирано здолниште + кратка кошула + сандали

 

комплет од шорц и блејзер + бела маичка

 

бели ленени панталони + црн топ со шнирање во задниот дел

 

бело плетено здолниште + бела плетена маичка

 

широки плисирани панталони + маица со нагласени рамена

 

тексасно здолниште + кошула со тантела + марама

 

широки панталони со принт + блузичка на риги

 

миди здолниште со дворедно закопчување + кратка кошула + шешир

 

миди молив здолниште со висок струк + маичка на риги

 

фустан со длабоко V-деколте и карнери

 

тексас здолниште + кошула со волуменозни ракави

 

комбинезон со широки миди ногавиц, тенки прерамки и ремен од истиот материјал

 

спортски кошула-фустан + патики

Објавено:
1 август 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
8.836 пати