31 лежерна комбинација за секој ден од август

28 јули 2022

Пред нас е долгиот и топол август, за многумина омилен месец во годината.

Месецот кој изгледа идеално покрај плажа или под дебела сенка на планина или во друштво со омилените пријатели на седенка во дворче.

Во август сѐ е некако лежерно, па најчесто и нашата облека.

Затоа, за нашата месечна листа на тема: Што да носите секој ден од август, една заедничка компонента е дозираната лежерност во секој изглед.

Од минималистички сетови во неутрални нијанси до женствени изданија интерпретирани преку удобни парчиња облека.

Објавено:
28 јули 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.986 пати