31 пролетна комбинација за секој ден од мај

30 април 2021

 

Април изгледаше како продолжение на март, така што се надеваме дека со почетокот на мај конечно ќе ја почувствуваме вистинската пролет, барем кога се временските услови во прашање.

Инспирирани од сонцето и убавото време кое се надеваме ќе потрае, пронајдовме 31 комбинација како предлог за тоа како би можеле да изгледате во текот на мај.

Доколку ви треба инспирација повеќе за деловен или пак лежерен стил, погледнете ги предлозите во продолжение. Сигурни сме дека ќе најдете минимум пет кои ќе ви го привлечат вниманието.

сако + здолниште од тул + ремен

 

џинс + бела кошула со тантела + чанта во боја

 

елече + широко здолниште + ремен

 

широки панталони + кратка јакна + шешир

 

тексасно здолниште + долг блејзер + ремен

 

панталони со принт + бела кошула

 

црно фустанче со страничен шлиц + тексасна јакна + патики

 

комбинезон со ремен + сандали

 

беж панталони + бела кошула со волуменозни ракави + еспадрили + чанта со марама

 

бели панталони со висок струк + кошула на риги 

 

широки ленени панталони + краток белјзер од лен со патент и волуменозни ракави

 

џинс + маичка на прерамки + долга кошула

 

долга кошула фустан со елементи од тантела + чанта со реси 

 

долго шарено здолниште + кошула со кратки ракави

 

панталони во боја + маица со принт + патики

 

фармерки со широки ногавици + шарена кошула на преклоп + сандали

 

панталони со висок струк + кошула со карнери во контрастна нијанса + палто + трака за коса

 

кошула фустан со ракави со карнери + мокасини 

 

широко здолниште со ластик во струк + свилена кошула

 

широк фустан на преклоп со волуменозни ракави и карнери

 

одело во впечатлива боја (во случајов жолта) + чанта+ чевли во иста боја

 

фармерки + наметка без ракави на преклоп

 

тексасен фустан на копчиња со волуменозни ракави

 

комплет од мини здолниште + долг блејзер + маица со кратки ракави со натпис

 

панталони со принт со сјај + маица со кратки ракави

 

здолниште со висок струк и шлиц + шарена блуза + старки

 

мини здолниште со копчиња + маица со принт + долг блејзер + патики + венче

 

класични панталони + нежна блуза + блејзер во нијанси на една боја

 

долг слип фустан + кратко палто во контрастна боја

 

бела маица со кратки ракави + слип фустан со копчиња

 

фустан со принт со точки + патики + платнена чанта

 

 

фото: pinterest.com; instagram.com; elenaluka.com;

Објавено:
30 април 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
9.165 пати
Тагови: 
мај