31 пролетна комбинација за секој ден од мај

30 април 2022

Нов месец е пред нас, па зошто да не го започнеме со стил. Се надеваме дека мај конечно ќе донесе убави и сончеви денови, кои ќе бидат инспирација повеќе за добри модни комбинации.

Како и секој месец, ние ве инспирираме, па за мај ви подготвивме избор на 31 живописна пролетна комбинација.

Ѕирнете во вашиот плакар и прилагодете ги комбинациите на естетиката која ја преферирате.

 

Плисиран фустан + модни комбинации во боја

 

тесно здолниште + топ во кариран дезен

 

флуоресцентен фустан + впечатливи модни додатоци

 

 здолниште од лен + бела кошула

 

 фустан со риги 

 

 џинс + маичка + туника

 

џинс + бела кошула + балетанки во боја

 

 слип здолниште + маица на кратки ракави

 

 фустан на преклоп во дезен или пастелна боја

 

широки панталони со џебови + кратка кошула

 

 миди панталони со висок струк + плетена блуза со нагласени ракави

 

 фустанче со реси + чанта за преку рамо

 

широки панталони со принт + блејзер

 

 тексасно здолниште + тексасна кошула

 

 сатенска кошула-фустан + кожена јакна + патики

 

широк џинс + кошула + блејзер

 

 карирано широко фустанче + блејзер

 

здолниште на преклоп + бела маица + тексасна јакна

 

 тесно здолниште во интензивна нијанса + кошула со карнери

 

 здолниште на преклоп + сина кошула

 

 сафари панталони + кошула на риги

 

 фустан со карнери + долга тексасна јакна

 

 широк туника-фустан

 

 бели панталони + блуза на риги

 

кариран кошула-фустан на патент со реси

 

сафари здолниште + маица

 

џинс во боја + маица + блејзер

 

 карирано здолниште + тексасна кошула

 

 сатенски фустан со шнирање

 

 цветен мини фустан со карнери

 

панталони со висок струк + плетена блуза

 

Објавено:
30 април 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
6.823 пати