5 предлози како да искомбинирате миди здолниште во деловен изглед

25 ноември 2022

Миди здолништето е едно од оние модни парчиња на кои секогаш можете да се потпрете.

Предноста на овој модел на здолниште е што веднаш создава софистициран изглед во комбинација со класична кошула, едноставна ролка, салонки, чизми и елегантна чанта. Едноставноста и верситалноста на ова здолниште го прави совршен избор при создавање на комбинации за на работа.

Дамите особено го сакаат бидејќи миди здолништето ја издолжува силуетата и му дава елеганција на стајлингот, па уште еднаш потврдуваат дека е совршен избор за пософистициран изглед.

Кога стилизирате миди здолниште, бидејќи е деловна комбинација, акцентот ставете го на едноставност. Сепак, со помош на ефективен накит и впечатлив дезен, можете да внесете дополнителна женственост и модерен шмек во комбинациите.

За да ги совладате правилата за деловно облекување, инспирирајте се од малата колекција деловни изданија што ви ја пренесуваме подолу.

Црн блејзер со класична памучна маичка, миди здолниште и чизми до глуждови

Фото: Pinterest

Бела блуза со кожно миди здолниште и вашите омилени чевли

Фото: Pinterest

Црн топ со плисирано миди здолниште и чизми до колена

Фото: Pinterest

Џемпер без ракави со кожно здолниште и салонки

Фото: Pinterest

Ролка со миди здолниште и вашите омилени чевли

Фото: Pinterest

Објавено:
25 ноември 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
4.402 пати