Ако се двоумите помеѓу здолниште и панталони, одберете здолниште-панталони

20 ноември 2020

Кога се двоумите помеѓу панталони и здолниште, зошто да не одберете варијанта што ги спојува и двете парчиња, здолниште-панталони?

Ефективно парче со кое ја потенцираме женственоста, а истовремено е во прилог на нашата самодоверба.

Облека со симболика, а и допадлива естетика.

Лесно компатибилна во деловен, елегантен или пак урбан изглед, а и одговара на различна телесна градба.

За дизајнерите е предизвик, затоа што преку ова парче може да ги истражуваат своите креативни можности, па да играат и експериментираат со кроевите, спојот на материјали, текстури и дезени...

Актуелните тенденции ги вклучуваат моделите со висок струк како хит, но не се исклучени и разни други опции како оние на преклоп, со плисе или пак во варијанта на комбинезон, со макси или миди должина...

Како Вие обожувате да ги носите?

Фото: Пинтерест

Објавено:
20 ноември 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
770 пати