Бајкерскиот тренд чука на голема врата

23 јануари 2023

Кога сме на темата трендови, бајкерскиот годинава чука на голема врата. Безвременската кожна јакна ќе го зазеде централното место заедно со останатите парчиња по кои што овој стил е препознатлив, како што се кожните пантолони.

Со малку креативност овој тренд може да се инкорпорира во секојдневниот стајлинг, но и да го зачини вашиот вечерен изглед, ставајќи акцент на женската силуета.

Црната јакна добива и малку боја, додавајќи една посебност на целокупниот изглед. Ова може да се забележи и кај познатите почнувајќи од Ријана и Дуа Липа, па сè до Хејли Бибер.

Инвестицијата во добра кожна јакна е секогаш исплатлива. Тоа е уникатно модно парче што самото се регенерира од сезона во сезона.

А за оние кои едвај чекаат да го испробаат имиџот на кул бајкерка, еве неколку предлози во продолжение.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maria Chervotkina (@mariecher)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Melissa Bon (@melissabon)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Фото: Pinterest, Instagram

Објавено:
23 јануари 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.014 пати