Базични парчиња за оваа есен: елегантни и функционални

24 август 2018

Неколку клучни елегантни парчиња, ја чинат базата на есенската мода.

Се работи за основни парчиња во гардероберот, што лесно може да се комбинираат, како и да се вклопат во различната стилска естетика на модерните дами.

Така, покрај нивниот исклучително софистициран изглед, тие имаат пред се функционална улога – практично во различна ситуација да најдат соодветна примена во вашиот аутфит.

Нивниот универзален карактер дозволува да бидат соодветно имплементирани и во елегантен, деловен, како и во кежуал, релаксиран изглед – се разбира во зависност од тоа како се комбинирани со остатокот од парчињата од вашиот гардеробер.

Ги издвојуваме најпопуларните, основни стилски парчиња за есента што ни претстои:

Мантил или блејзер со кариран дезен


Здолниште со леопард принт


Миди фустани


Дводелен костум


Плетена чанта

Објавено:
24 август 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
973 пати