Бели фармерки во зимски комбинации

17 јануари 2022

Белите фармерки се модна класика. Порано, беа резервирани за летниот период, но со оглед на тоа дека модни правила одамна не постојат, сè почесто ги гледаме и во зимската улична мода.

Одлично се комбинираат со беж, црни и сиви парчиња, но ништо помалку не изгледаат атрактивно со џемпери во поинтензивни бои или капути со принт.

Можат да изгледаат и мошне елегатно, во зависност од остатокот од комбинацијата, а се' почест избор се при спортски комбинции или кога надвор е снежно.

Ако сте фан на бели фармерки, тогаш погледнете ги и предлозите во продолжение, веруваме ќе ве инспирираат:

Објавено:
17 јануари 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.963 пати