Бјути трендови кои ја одбележаа актуелната модна сезона

7 август 2013

Глобалното затоплување за сезоната пролет-лето 2013 донесе неколку трендови кои дефинитивно ги пуштија своите корени и останаа забележани, а се прифатени не само од широката маса на луѓе, туку и од познатите ѕвезди. Очи нашминкани во сина боја, високо поставена пунџа и шминка во зелени нијанси се само дел од омилените трендови за сезоната.

 

 

Еве кои според експертите се трендовите кои го одбележаа ова лето:

 

Објавено:
7 август 2013
Категорија: 
Тренд