Блејзер и фустан - моќен стилски пар

17 април 2024

Блејзер и фустан е еден од омилените стилски парови без коишто не можеме да си ја замислиме пролетта.

Комбинацијата од овие две парчиња е добредојдена за речиси секоја прилика. За полежерен изглед одбираме патики, а за поелегантен потпетици.

Од цветни макси фустани, па се до слип варијанти секој модел совршено се спојува со својот блејзер.

За тоа како можете да ги комбинирате во една преубава целина погледнете во продолжение.

Објавено:
17 април 2024
Категорија: 
Тренд