Блузи и џемпери со металик ефект

21 октомври 2014

Без разлика дали се моментално тренди или не, џемперите и блузите се секогаш резервирани за ладната сезона. Сепак доколку сакате да изгледате модерно, тогаш ви предлагаме да побарате модели од овие парчиња, но со металик ефект. Предноста на блузите и џемперите со металик ефект е што може да се комбинираат со парчиња за дневни, но и вечерни комбинации, односно за пладневно кафе со пријателите или пак коктел забава, а сепак топлина и удобност нема да ви недостасува.

Во продолжение погледнете ги комбинациите кои може да ве мотивираат да набавите парче облека со металик ефект.

Објавено:
21 октомври 2014
Категорија: 
Тренд