Црно-бели викенд комбинации

22 ноември 2019

Пред нас е викенд, а ние со задоволство ќе ви помогнеме да ви биде и повеќе од пријатно во своја кожа, со тоа што ќе ви посочиме неколку стилски викенд комбинации во црно-бела варијанта.

Спојот на црна и бела важи за безвременски, авангарден, а истовремено елегантен и прилагодлив на сечиј имиџ.

Затоа сме убедени дека ќе се пронајдете во изборот што го издвоивме, а се однесува на трендовски аутфити, дел за дневни, дел за вечерни излегувања.

Некои од нив се со универзална нота, па може да им најдете и поширока примена.

Задолжително вклучивме панталон и здолништа со висок струк, кошули, блузи со волумензони ракави, фустани со асиметричен крој, како и кожени палта и мантили.

Имате свој фаворит?

Фото: Пинтерест

Објавено:
22 ноември 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.765 пати