Црно-сивата комбинација како дефиниција на тивкиот луксуз

15 ноември 2023

Кога ќе се спојат црната и сивата боја веднаш добиваме безвременост, класичност, елеганција и една убава дефиниција за тивок луксуз.

Сивата боја е веќе голем тренд за сезонава, а црната е тоа што ѝ треба за да ја имаме добитната комбинација.

Фановите на минимализмот ја обожуваат оваа префинета спојка, која е одлично решение за многу прилики.

Сивата припаѓа на неутрални и таканаречени "тивки" нијанси, па затоа е лесно да се искомбинира со друга боја, како на пример црната.

Без разлика дали е капут, плетен џемпер, класични панталони, црната и сивата секогаш се добар пар и создаваат шик стајлинг.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ivona Zupet (yvzux)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (haaannajohansson)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Selin Tufanoglu (selintufanoglu)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maria Kaas (makaas)

Дополнителна инспирација...

 Фото: Pinterest, Instagram

Објавено:
15 ноември 2023
Категорија: 
Тренд