Данска модна блогерка е стилска трудница

5 октомври 2016

Перниле Тисбек е данска модна блогерка која покрај нејзиниот светски популарен блог „Look de Pernille", е успешна и во маркетинг бизнисот и неодамна ја основаше Social Zoo што претставува платформа за советување во областа на маркетингот, онлајн медиумите и социјалните мрежи.

Она што особено плени кај неа е концизно изградениот, софистициран стил, а она што ги прави уште поинтересни нејзиниот Инстаграм профил и моден блог е тоа што во моментов таа е во блажена состојба и е вистинска стилска инспирација за сите идни мајки.

Може да забележиме дека во нејзиниот труднички стил задолжителни се женствените здолништа, транспарентните блузи, удобните пуловери, а и покрај нејзината состојба, не се откажува од високите потпетици.

Објавено:
5 октомври 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.068 пати