Долг плетен фустан: сите актуелни модели на омиленото зимско парче!

22 јануари 2020

Макси плетен фустан и имате секогаш сигурно, а истовремено модерно решение за секоја зимска комбинација.

Го надополнувате само со топлиот капут и чизмите до глужд или до колена и имате комплетен, практичен и стилски изглед за секоја прилика во зима.

Знаејќи колку ова парче е омилено меѓу дамите, ги издвоивме најпопуларните модели сезонава како предлог доколку имате во предвид да се подновите.

Актуелни се оние модели со нагласени рамена и „пуфкасти" ракави, како и оние со врзување во предниот дел.

Што е актуелно во уличната мода, ѕирнете во продолжение.

Фото: Pinterest

 

Објавено:
22 јануари 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.800 пати