Долгите бермуди ќе бидат апсолутен хит летово

27 мај 2020

Ако судиме по тоа што доминираше на пистите во текот на претставувањето на пролетните колекции, кое се случува најчесто сезона претходно, долгите бермуди ќе бидат апсолутен хит летово.

Алберта Ферети

Дион Ли

Веќе е познато дека hight-street брендовите ги „симнуваат“ трендовите од писта на „улица“, па така ќе ги гледаме и на излозите од уличните брендови.

Модните блогерки веќе помагаат за уште поголема популаризација на ова парче кое го паметиме од 80-тите. Оваа денешна верзија е со должина до средина на колена или малку пократка, така што заборавете на ултра кратките шорцеви. 

Анакики

Том Форд

Посебно популарни се оделата во комбинација со долгите бермуди. Можеби ви изгледа чудно или необично да носите нешто такво, но „Макс Мара“, „Том Форд“ и многу други брендови велат дека тоа е новата верзија на оделата кои беа убедливо едни од најдоминантните трендови веќе неколку сезони наназад.

Живанши

Сен Лоран

Стауд

Сепак, бермудите ќе се носат и во не така официјални модни изданија. Во комбинација со маици, туники, краток топ, создадени од различни ткаенини и усогласени со различен тип на обувки, можат да бидат вашиот избор за бројни пригоди летово.

А за тоа како тоа би изгледало, инспирирајте се од фотографиите во продолжение:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kristin Hoppe Fashion Model (@thewhitefox) onMay 11, 2020 at 9:51am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Real Insta Style (@realinstastyle) onMay 16, 2020 at 6:54am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Notorious Magazine (@notoriousmag) onMay 17, 2020 at 11:00am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SANDRA D. (@sandraddoesfashion) onMay 18, 2020 at 6:31am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adalin (@art_eat_pray) onMay 18, 2020 at 3:22pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Daniëlle van Dongen (@daniellevandongen.original) onMay 18, 2020 at 10:11pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Claudia Flores Corsino (@claudia_f_corsino) onMay 19, 2020 at 5:03am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Amanda Walsh (@_amandawalsh__) onMay 23, 2020 at 8:16am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by an aesthete (@fashion__lawyer) onMay 23, 2020 at 11:53pm PDT

 
 
View this post on Instagram

A post shared by saqhoute (@saqhoute) onMay 24, 2020 at 12:01pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rasha (@just_rochaa) onMay 24, 2020 at 5:47pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Karolina’s World (@karolinasworld) onMay 25, 2020 at 9:09am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fashion Daily Chic (@fashion_daily_chic) onMay 25, 2020 at 2:41pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petra Dieners Fashion Blog (@lieblingsstil) onMay 25, 2020 at 11:19pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Caroline (@carolinesstylehacks) onMay 25, 2020 at 11:34pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Max Mara Palo Alto (@maxmara_pa) onMay 26, 2020 at 11:02am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lola & Yoanna Filippatou (@top6trends) onMay 27, 2020 at 1:04am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Everyday LifeStyle & Pilates (@sara.unconventional) onMay 13, 2020 at 3:31am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ChicUp (@_chicup) onMay 13, 2020 at 2:06pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dorset Living (@dorset.living) onMay 14, 2020 at 3:53am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by H O N E Y F A R R A H (@honeyfarrah) onMay 17, 2020 at 12:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Anna Borisovna (@annaaborisovna) onMay 17, 2020 at 9:53pm PDT

 

Објавено:
27 мај 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
4.808 пати