Елегантен летен спој: бела + беж

23 мај 2019

Светлите тонови сосема природно одат во комбинација со лесната, летна облека.

Една од таквите омилени варијанти, е спојот на белата со беж нијанси.

Миксот на овие тонови често е присутен во трендовските комбинации секое лето, а ние направивме селекција на стилски аутфити од актуелната улична мода, што ќе послужат како инспирација за претстојната сезона.

Оваа комбинација на бои е совршена подлога и за сафари естетиката што исто така важи за еден безвременски избор особено за време на летото.

Еве како ги комбинираме ова лето:

Објавено:
23 мај 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.902 пати