Есен во виолетово: Малку драма во секојдневниот стил

7 септември 2020

Додадете малку драма во вашиот есенски стил. Обојте го во виолетови нијанси.

Пурпурната боја помалку мистична и секогаш елегантна, е одличен избор за на вашиот изглед да му додадете нота на заводливост и женственост.

Опците како ќе ги комбинирате виолетовите нијанси се бројни: може да одберете стајлинг во кои сите парчиња ќе бидат во различни нијанси на виолетова или пак оваа боја може да ја акцентирате само преку некој впечатлив детаљ.

Уличната мода секогаш е ризница за инспирација, па како пример за дополнителна инспирација ќе ви посочиме неколку одлично дефинирани аутфити во виолетово директно од модните улици.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
7 септември 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.718 пати