Есенска улична мода во есенски бои – земјени и сончеви тонови во тренди комбинации

26 ноември 2020

Во посочувањето на тенденциите за секоја година и сезона, модната индустрија секогаш значајно внимание посветува на боите што ќе ги обојат колекциите на дизајнерите и излозите на брендовите.

Годинава во тој контекст, е обоена во портокалови топли нијанси, оние што ја одразуваат енергијата на зајдисонцето и изгрејсонцето.

Овој колор совршено ја надополнува актуелната, романтична есенска слика.

Топла, слоевите облека во исто толку топли нијанси.

Портокалово во сите изданија. И во уличната и во елегантната и во деловната мода.

Совршено им прилега на плетенините, исто колку и на дводелните костуми и дебелите макси капути, што се меѓу најпопуларните парчиња оваа сезона.

Модни улици обоени во портокалово во галеријата во продолжение...

Фото: Пинтерест

Објавено:
26 ноември 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.934 пати