Есенските изгледи на Кери Бредшо кои можеме да ги носиме оваа сезона

9 септември 2022

Флуидноста на модата честопати со себе носи и реинкарнација на трендови кои биле во мода пред неколку децении. Оваа година сме сведоци на трендови од 80-тите, 90-тите и раните 2000-ти години кои не само што се враќаат комплетно, туку и ги инспирираат новите.

А кога зборуваме за инспиративни модни фигури од 2000-те, кои со своето влијание претставувале силна инспирација за повеќе генерации, не можеме да не ја споменеме Кери Бредшо, култниот лик од серијата „Сексот и градит", која денес веќе ужива статус на модна икона и класика.

Фото: Pinterest

Сара Џесика Паркер го отелотвори ликот на популарна колумнистка Бредшо, чиј разигран, енергичен и елегантен стил создаден од стилистката Патриша Филд и надополнет со совршени модни додатоци и накит, стана еден вид „карактер" самиот по себе.

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Бидејки стилот на Кери Бредшо никогаш не претставувал роб на моменталните трендови, напротив, бил пример за стилски комбинирани класични силуети и модни парчиња, денес со сигурност можеме да забележиме дека некои од култните изгледи на ликот стануваат дел од денешната мода, вклучително и трендовите кои не очекуваат оваа есен.

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Такви примери се предимензионирани блејзери, долги мантили, женски костуми, свилени марами, впечатлив накит, шарени комбинации, вештачки крзна...Ова се само дел од највпечатливите модни парчиња на Бредшо кои ќе ја обележат претстојната сезона, а ние сме толку возбудени за тоа што создадовме инспиративна галерија од најдобрите есенски комбинации на Кери Бредшо.

Фото: Pinterest

Објавено:
9 септември 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.475 пати