Фармерките со висок струк се повторно ин

9 октомври 2014

Кетрин Хепберн и Марлен Дитрих инспирирани од овој феномен, почнале да се сликаат во панталони. Со текот на времето, носењето панталони станало нормална појава, особено оние со висок струк, кои беа најпосакуван тренд во 70-тите и 80-тите години. Но во текот на 90-тите години панталоните со висок трук полека се заменуваат со фармерките со низок струк.

Фармерките со висок струк нудат ретро – урбан шик, практични се, ги нагласуваат женските облини, ги издолжуваат нозете, одлично се вклопуваат во лежерни и кежуал парчиња и се одлично парче за претстојниот зимскиот период. Токму затоа овој модел на фармерки се must - have парче кое секоја девојка треба да го поседува.

Објавено:
9 октомври 2014
Категорија: 
Тренд