Флорални одела за комплетна пролет

24 април 2017

Оделата со флорален принт целосно и припаѓаат на актуелната сезона. Сега е совршено време кога може да ги носите секојдневно, како дел од вашиот деловен стајлинг, на свадбена свеченост или на неформална забава.

Покрај луксузните брендови како Гучи, Живанши или Марни, во својата понуда ги вкучуваат и оние „high street" брендови со покомерцијални цени како H&M, Топшоп, Манго...

Ние ви препорачуваме да ги комбинирате со сандали на висока платформа или пак, за полежерен изглед, со патики или кломпи.

Во продолжение издвојуваме неколку популарни модели со различни флорални дезени и во различни кроеви.

 

Објавено:
24 април 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
300 пати