Француска естетика: Блејзер со копчиња по примерот на Шанел

4 февруари 2024

Кога станува збор за француската естетика се согласуваме е една од доминантните на модната сцена.

Голем број на дами секојдневно црпат инспирација токму од стилот на Французинките за којшто знаеме дека е беспрекорен.

А помеѓу сите парчиња облека, се наоѓа и безвременскиот блејзер налик на креацијата од Коко Шанел.

Украсен со шармантни копчиња, тој со себе носи елеганција и софистицираност на едно повисоко ниво.

Голем број на брендови од типот на Зара, Манго и Бершка имаат свои варијанти на блејзерот од Шанел кои што можат да се комбинираат за секакви прилики.

Класични или кропирани модели, ваше е да одберете во зависност од тоа што сакате да истакнете.

Покрај варијантата од твид којашто е заштитен знак на Шанел, овие блејзери можат да бидат и од волна и плетени.

Одлични се за ладното време, а во однос на боите доминира неутралната палета.

Земјените тонови можете да ги комбинирате со повеќе различни парчиња, а доколку се одлучите за шарен блејзер тогаш истиот нека биде во фокус на вашиот стајлинг.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Polina Podpletennaya (pollyhey)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (sofiamcoelho)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Felicia Akerstrom (fakerstrom)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by selkolas

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Polina Podpletennaya(pollyhey)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alison Toby (alisontoby)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alison Toby (alisontoby)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (kakurina.alena)

Уште неколку...

 Фото: Pinterest, Instagram

Објавено:
4 февруари 2024
Категорија: 
Тренд