Францускиот маникир се враќа, но во неонска варијанта

18 мај 2021

Францускиот маникир е уште еден од трендовите од почетокот на милениумов, кои денес повторно се враќаат во мода. За разлика од класичниот француски маникир, моменталниот тренд е во тенките линии на врвовите, но вистинскиот хит се боите. Пролетни и летни, неонските нијанси се вистински погодок за разубавување на рацете. Прошетавме низ Инстаграм, па најдовме некои идеи кои сигурно ќе ви послужат како инспирација за следниот неонски француски маникир.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T E N D R E (@tendrehands)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nails & Beauty (@cmdxbeauty)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LJC_Nails (@ljc_nails)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elle (@enamelle)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by By Shelley (@_by_shelley)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by beautyat46 (@beautyat46)

Објавено:
18 мај 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
4.125 пати