Фустан со џебови е полн погодок за оваа сезона

25 јули 2014

Криси Тајген Криси Тајген

Мора да се сложите дека оваа летна сезона покрај изобилството на трендови, бои и дезени помина и во знакот на инвентивните кроеви. Со особен акцент на фустаните кои имаат апликација на странични џебови. За секоја една дама да се има плус простор во чанта или на фустанот е секако одлична вест, бидејќи жените секогаш имаат што да достават освен стандардните работи, кармин, телефон клучеви, пари, очила за сонце, парфем.....

Џулиен Мур Џулиен Мур

Без разлика на тоа дали станува збор за кратки туники, коктел фустани или макси тоалети, во елегантен и кежуал изглед, факт е дека припадничките на понежниот пол едноставно ги обожаваат моделите со апликација на странични џебови. Џебовите се ин во било која прилика, а тоа го потврдува и Џулиен Мур која на црвениот килим се појави во гламурозна тоалета со џебови. Криси Тајген, Рита Ора, Мерион Котилард се само дел од ѕвездената армија на холивудски диви кои решија да облечат фустан со џебови и рака на срце изгледа не згрешија. Во продолжение погледнете кои се актулените кроеви, форми, облици и дезени и инспирирајте се за ново модно пулсирање.

Лена Данам Лена Данам

Ким Кардашијан Ким Кардашијан

Мелиса Мекарти Мелиса Мекарти

Ема Стоун Ема Стоун

Мерион Котилард Мерион Котилард

Рита Ора Рита Ора

Емили Блант Емили Блант

Сара Хиланд Сара Хиланд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
25 јули 2014
Категорија: 
Тренд