Фустаните со принт повторно се во центарот на модниот фокус

7 октомври 2014

Асос Асос

Есенската идила сама по себе налага избор на парчиња кои нудат пред се комфорност. Токму затоа, ние ви предлагаме да го збогатите изгледот со фустан со принт, кој одлично се комбинира со балонер и високи чизми, кои се апсолутен хит сезонава. Како и досега, најдоминантни се принтовите со точки и цветните, а новитет е принтот со мачиња, кој дефинитивно се издвојува по својата уникатност.

Манго Манго

Секоја девојка во својот плакар поседува неколку модели на фустани, но кога доаѓа време за спремање, повторно се наметнува истата дилема за поседување на нешто сосема ново и актуелно. Токму затоа, во продолжение погледнете ги моделите на фустани со принтови, кои совршено се вклопуваат во безброј комбинации, односно од комбинација со „bomber“ јакни или капути, така и со чизмите над колена, но и со патики. Изборот е ваш!

Објавено:
7 октомври 2014
Категорија: 
Тренд