Фустаните за на плажа што ги носиме по цел ден

12 јуни 2024

Доаѓаат летните одмори, а со тоа и омилените летни фустани за на плажа. Ги имаме во различни кроеви, од макси широки, до мини и проѕирни, но она што е заедничко кај сите е тоа што се секогаш тренди и шик.

Може да одберете памучни или ленени, во бела, беж или варијанта со принт.

Од она што можеме да забележиме фустаните со дупчиња, или мрежест дизајн се прилично популарни на Инстаграм.

Модните блогерки ги комбинираат со костим за капење, плетени торби, шешир, односно секој додаток што оди рака под рака со летниот стајлинг.

Иако велиме дека се фустани за на плажа, кога сме на одмор ги носиме и за попладневно кафе, во ресторан за ручек, па и за вечерни излегувања- толку се удобни што можеме да го поминеме и целиот ден во нив.

Секако oversized моделите и светлите бои се најдоминантни, а можеме да ги комбинираме со сандали, апостолки, плетена или платнена чанта.

Доколку не сте фан на летните фустаните, предложуваме фустан - кошула којшто го има сличниот ефект и комоција за топлите летни денови.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emili Sindlev (emilisindlev)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nika Lalicic (nikalalicic)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kezia Rose Cook (keziacook)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ines Isaias (inesisaias)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kezia Rose Cook (keziacook)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sara Walker (styledsara)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by XIMENA MORAL (ximenamoral)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emili Sindlev (emilisindlev)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emili Sindlev (emilisindlev)

Објавено:
12 јуни 2024
Категорија: 
Тренд