Фустанот кој се распродаде за еден час

13 јануари 2021

Изгледа дека на жените им здодеаа тренерки, пижамите и гардеробата за по дома, да фокусот го насочија кон онаа љубов која остана подзаборавена од пандемијата - фустаните! 

Вообичаено во овој период од годината, ќе биравме фустани за предновогодишни, новогодишни, божиќни, роденденски забави, честитки и слично, бидејќи секој повод е добар за да се купи нов фустан, зар не?! Меѓутоа глобалната ситуација си го направи своето.

Но, изгледа дека предвесникот на некои поубави времиња во кои ќе си купуваме фустани е токму фустанот со име Laila на американскиот бренд Cult Gaia. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CULT GAIA (@cultgaia)

Од седиште во Лос Анџелес, пред само неколку дена, известија дека гореспоменатиот фустан бил целосно распродаден за само еден час. 

Станува збор за фустан од вискоза, делумно проѕирен ребрест и мини во светло корална боја, со копчиња од вистински камен од горе до долу.

Цената на фустанот, како што е наведено на официјалниот сајт на брендот е 13.500 денари, а дури и да ги подготвивте за плаќање, фустанот има листа на чекање. 

Со самиот факт дека е целосно распродаден за толку кратко време, треба да очекуваме дека ќе го преплави Инстаграм, особено ако некој од high street брендовите реши да го понуди по релативно пониска цена. 

 
Објавено:
13 јануари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.821 пати